Menu

ÚvodHistorie SůvákůPopis cesty do táboraUbytováníStravováníZdravotní péčeDoporučení rodičůmČasto kladené dotazyCo s sebou na táborTáborový řádProgram táboraEtapová hraJak se obléci na EHOsoby a obsazeníSeznam účastníkůInformace k odjezduSponzoři a příznivciVěci ke staženíSpolek SŮVÁCIKontakty
Videa na YoutubeFotogalerie let minulýchAktuální dění na táboře
Administrace
Podpořilo město

Podpořilo město
LovosiceOrganizace:
SŮVÁCI z.s.
předseda spolku
Radek Löwy
více v kontaktech

Adresa tábora:
RS U JASANU – SŮVÁCI
Krásné Pole 22
Chřibská
407 44


TÁBOR 2002

(10. - 24. srpen)

PILSKÝ MLÝN - OSTROVEC (VARVAŽOV)
SOBENSKÝ RYBNÍK (10. - 12.8.)
ROŽELOV (12. - 24.8.)

První tábor, který jsme absolvovali po opuštění letitých prostor "Sechezáckého" tábora - Zátiší ve Sloupu v Čechách.

Pod patronací pražské dětské neziskové organizace "PORTEUS" jsme měli jet do jejich střediska "PILSKÝ MLÝN". Jeho kapacita 80 osob se nám zdála pro naše potřeby dostatečná, jelikož jsme měnili místo, dobu i provozovatele a netušili jsme jaký bude o tento tábor zájem. Skutečnost však předčila očekávání a Pilský mlýn nám byl malý.

Proto nám PORTEUS domluvil jiné tábořiště - v jižních Čechách rekreační středisko SPOLANY mezi obcemi Varvažov a Ostrovec - které jsme si samozřejmě jeli prohlédnout. Bohužel v tomto táboře těsně před odjezdem vinou silných dešťů a povodně došlo ke smrtelnému úrazu a tábořiště bylo uzavřeno (podmáčené stromy a riziko jejich pádu), což jsme se dozvěděli až večer před odjezdem.

PORTEUS přes noc domluvil se sdružením "KYMEVO" jejich tábořiště na Sobenském rybníku u Rožmitálu pod Třemšínem - to se ovšem rodiče a děti dozvěděli až při odjezdu u autobusů. Jelikož jsme neznali adresu ani telefon, hned po příjezdu jsme obvolávali všechny rodiče, kde vůbec jsme.

Dlouho jsme zde ovšem nepobyli. Třetí den - v pondělí před 6 hod. ráno jsme měli poplach - protrhla se hráz Sobenského rybníka a voda se začala valit táborem - následovala urychlená evakuace dětí, poté věcí a třetí várka už za pomocí provazů byla pto to, co tam kdo zapoměl.

Během dopoledne, kdy se děti sušily v jídelně, byla domluvena další změna, kterou jsme se snažili opět oznamovat rodičům i přes veliké problémy se signálem. Po příjezdu narychlo domluvených autobusů jsme se za pomoci hasičů stěhovali cca o 10 km dál - na tábořiště "ZÁMEČEK ROŽELOV", který také provozovalo sdružení Kymevo. Zde jsme pak spolu s jejich skupinou, která zde pobývala, zdárně prožili zbytek táborových dnů.

Akorát bylo dětem divné, že na zpěvnících, diplomech a dalších věcech bylo napsáno jako místo tábora "OSTROVEC".

SEZNAMY 2002
SEZNAM TÁBORNÍKŮ
ROZDĚLENÍ ODDÍLÁKŮ a VELENÍ

FOTA ODDÍLŮ A ODDÍLÁKŮ
1. oddíl          2. oddíl          3. oddíl          4. oddíl
5. oddíl          6. oddíl          7. oddíl          Oddíláci

ETAPOVÉ HRY 2002
V ŘÍŠÍ POHÁDEK - mladší kategorie
DOBÝVÁNÍ NOVÉHO SVĚTA - starší kategorie

DIPLOMY 2002
DIPLOMY k EHST - starší kategorie
DIPLOMY k EHML - mladší kategorie

VÝSLEDKY 2002
VÝSLEDKY EHST - starší kategorie
VÝSLEDKY EHML - mladší kategorie
VÝSLEDKY ÚKLIDŮ

KRONIKA 2002
KRONIKA 2002 - scan táborové kroniky

ZPĚVNÍK 2002
1. část, 2.část, 3. část

 

Předchozí rok                   Následující rok