Menu

ÚvodHistorie SůvákůPopis cesty do táboraUbytováníStravováníZdravotní péčeDoporučení rodičůmČasto kladené dotazyCo s sebou na táborTáborový řádProgram táboraEtapová hraJak se obléci na EHOsoby a obsazeníSeznam účastníkůInformace k odjezduSponzoři a příznivciVěci ke staženíSpolek SŮVÁCIKontakty
Videa na YoutubeFotogalerie let minulýchAktuální dění na táboře
Administrace


Podpořil
Ústecký krajPodpořilo


Podpořilo
město LovosicePodpořila
Lovochemie a.s.
LovosiceOrganizace:
SŮVÁCI z.s.
předseda spolku
Radek Löwy
více v kontaktech

Adresa tábora:
RS U JASANU – SŮVÁCI
Krásné Pole 22
Chřibská
407 44


DOPORUČENÍ RODIČŮM

Táborová činnost se provádí většinou ve volné přírodě, doporučujeme proto, abyste dětem dali opotřebované oblečení, jinak stačí jedno vycházkové oblečení na cestu a výlety.

Tábor není módní přehlídka, kasino, kosmetický salón ani veletrh elektroniky a komunikační techniky. Proto prosím nedávejte dětem drahé oblečení či parfémy (v lese jim stejně k ničemu nebudou), a nechte doma všechny zlaté řetízky, tablety, drahé hodinky, dotykové mobilní telefony! Ke ztrátám těchto předmětů dochází naprosto pravidelně a táboroví pracovníci nejsou bezpečnostní služba ani vyšetřovatelé. Až se budete při příjezdu z tábora zbytečně rozčilovat nad ztrátou či zničením cenných věcí, můžeme vám jen připomenout tyto řádky.

Žijeme sice v moderní době a mobilní telefon dnes i malé děti považují za zcela běžnou věc. Zvažte, ale zda ho dát dětem sebou na tábor.

Hodně dětí jede na tábor poprvé, ale i těm ostříleným táborníkům se může zastesknout. Poté hned řeší plačící vše po telefonu s rodiči či babičkou. Snad každá maminka, která slyší své plačící dítko, chce sednout do auta a vyrazit směr tábor.

Jenže za chvíli či druhý den je vše jinak, problémy se vyřeší na místě, stesk přejde a rodiče přijedou zbytečně. Pokud by se dělo s Vašim dítkem něco vážného, budeme Vás okamžitě kontaktovat. Dalším důvodem je hrozící ztráta telefonu nebo jeho poničení v přírodě. Problémem je i vlastní nabíjení telefonu – chatičky nejsou vybaveny zásuvkami a jediná možnost je u několika málo zásuvek - v jídelně a na záchodech, kde pak postává hrozen dětí čekajících na možnost dobití telefonu.

Z dlouholetých zkušeností můžeme doporučit psaní dopisů a pohledů. Děti jsou mnohem radši, když jim přijde pošta, než když jim zavoláte. Zejména u menších dětí je soutěžení v počtu obdržené pošty v oblibě. Děti si pohledy a dopisy pak různě vystavují v chatičkách nebo schovávají pod polštář.

Dalším problémem jsou návštěvy. Když už se malý táborník zadaptuje a poté přijede návštěva, začíná se nanovo. A nemluvě ani o tom, že za všemi dětmi rodiče přijet nemohou a věřte, že ostatním je to líto. Proto prosím pečlivě rozhodnete, oznamte to, prosím, předem hlavnímu vedoucímu.

Další důležité informace:

Děkujeme za pochopení